Oktobra obeležujemo svetovni dan hoje. Učenci in delavci Dvojezične osnovne šole Genterovci smo v soboto, 5. 10. 2024, opravili medgeneracijski pohod, na katerega smo povabili starše, stare starše in vaščane. Pohodniki so se zbrali v lepem številu. Kljub slabšemu vremenu in kapljicam dežja na poti, je bilo vzdušje prijetno. Po končani turi smo se na šolskem dvorišču družili ob čaju in »pajanem« kruhu.

Iskolánk október 5-én, szombaton, megszervezte a nemzedékek gyalogtúráját, amelyre a tanulók és az iskola dolgozóin kívül a szülők, nagyszülők és a falusiak is eljöttek. A túrázók szép számban gyűltek össze. A rosszabb idő és néhány esőcsepp ellenére a gyaloglás kellemes hangulatban telt. A végén az iskola udvarán várt bennünket a megérdemelt pirítitt kenyér és az ízletes tea.