Good morning, Guten Tag, dobar dan, szia, dobri den, lašođes…

Pozdravi in številne misli in pregovori o miru so bili izrečeni v številnih jezikih na Dvojezični osnovni šoli v Genterovci.

Pri nemščini, slovenšči in madžarščini smo izvedli različne dejavnosti in si zaželeli veliko jezikovnih užitkov.

Šestošolci in sedmošolci so se poskusili z lomilcem jezika, tako da so si razgibali svoje jezičke.

Osmošolci so besedo mir prevajali v tuje jezike.

Devetošolci so spoznali pregovore in misli na temo mir v različnih jezikih ter se seznanili z uradnimi jeziki Evropske unije.

Ob tej priložnosti je nastala tudi razstava, namenjena vsem učencem in učiteljem šole.

Sprachen für den Frieden!, Lenguas para la Paz! vagy Languages for Peace! Melyiket értették? Az első németül, a második spanyolul, a harmadik pedig angolul, de mindhárom azt jelenti: Nyelvek a békéért! Ez a mottója a Nyelvek Európai Napjának, amit minden évben szeptember 26-án ünnepel a kontinens negyvenhét országa.