V petek, 12. 4. 2024, smo učenci in učitelji 4., 5. in 6. razreda obiskali naše glavno mesto Ljubljano. Najprej smo si ogledali Cankarjev dom in parlament, nato pa smo se odpravili v Šolski muzej. Tam smo se »vrnili« v leto 1907 ter doživeli učno uro, kakršna je bila pred 100 leti. Po pouku smo se sprehodili še do Tromostovja, kjer smo si ogledali Prešernov kip in del Plečnikove Ljubljane.

Április 12-én a 4., 5. és a 6. osztályos tanulók egy élményekben gazdag kiránduláson vettek részt. Célpontjuk a szlovén főváros volt. Ott megtekintették Ljubljana legjellegzetesebb épületeit, köztük a Plečnik által tervezetteket is.

Az Szlovén iskolamúzeumban pedig beültek a régi iskolapadokba, és aktívan részt vettek egy „szép viselkedés”órán, amilyen az 1900-as évek elején volt.