V petek, 16. 6. 2023 smo učenci 1., 2. in 3. razreda odpotovali na Ptuj, kjer smo postali pravi grofje in grofice. S krono na glavi, ki smo jo izdelali v delavnici, smo si ogledali bogato muzejsko zbirko starih in prečudovitih predmetov iz preteklosti. V plesni dvorani smo ob igranju na stoletnem klavirju naše sošolke zapeli prleško ljudsko pesem. Ob zanimivem vodenju, smo izvedeli marsikaj novega o življenju na gradu.

Nato nas je pot vodila v Pravljični gozd Rdeče kapice. Tam nas je pričakala teta Pehta, ki nam je razkazala prečudovito deželo pravljičnih junakov.

1. 6. 16-án az 1., 2. és a 3. osztály tanulói Ptujba, Szlovénia legrégibb városába utaztunk. Először a ptuji várat tekíntettük meg, ahol érdekes dolgokat tudtunk meg az egykori életről a várban és csodálatos régi tárgyakat láttunk. Majd az utunk a Piroska meseerdőbe vezetett, ahol »teta Pehta« a mese világába kalauzolt el bennünket.