Prešernov dan – slovenski kulturni praznik

V torek, 7. 2. 2023, smo na šoli obeležili Prešernov dan, slovenski kulturni praznik. Na spominski uri smo se spomnili našega največjega pesnika Franceta Prešerna, ki je globoko usidran v slovensko kulturo. Himno je na flavto zaigrala učenka 7. razreda, Alja Gal.

Preostanek kulturnega dne smo preživeli zelo poučno v Veliki Polani, v rojstnem kraju prekmurskega pisatelja Miška Kranjca. V vodenem ogledu smo si ogledali domačijo Miška Kranjca, v kateri so delovna soba, rokopisi in ostali materiali. Sprehodili smo sedo parka Dežela štorkelj, do doprsnega kipa na šolskem dvorišču in na pokopališče, kjer je pisateljev grob.

V dvorani Doma krajanov je bila na ogled oddaja Literati ob Muri o Mišku Kranjcu, kjer ob 100. obletnici rojstva Miška Kranjca o njem pripovedujejo Dušan Šarotar, Feri Lainšček in Vlado Žabot.
Kulturni dan smo preživeli prešerno in v znamenju Prešerna ter Miška Kranjca.